Другата страна на фудбалот

Todo por el juego

Другата страна на фудбалот

Todo por el juego

Достапни сезони: 1

Жанр: Драма

Година: 2018. -

Актери: Pedro Casablanc,Tony Corvillo,Roberto Enríquez

Продуцент: Daniel Calparsoro

По уште еден во низата порази на второлигашкиот клуб „Депортиво леонес“, градежниот инвеститор Маријано Хидалго започнува план со кој би го заменил претседателот на клубот, Фернандо Салдана. Но, за постојаните порази не е виновна само управата туку и напаѓачот Делгадо, кој прима мито од меѓународна банда која мести натпревари. За тоа време, Пикос, аргентински фудбалски менаџер, бара талентирани играчи за да ги одведе во Шпанија. Го контактира Лукас Кафаро, млад Аргентинец кој е брилијантен на теренот, но кого го мачат приватни проблеми, како и Домингес, Бразилец кој живее во сенката на својот авторитативен татко.

ГЛЕДАЈ ВЕДНАШ