Животот во ЛА

The L.A. Complex

Животот во ЛА

The L.A. Complex

Достапни сезони: 1 | 2

Жанр: Драма

Година: 2012.

Актери: Jonathan Patrick Moore, Joe Dinicol, Cassie Steele

Продуцент: Martin Gero

Шестмина млади и талентирани уметници, кои се обидуваат да се пробијат меѓу холивудската елита, се вселуваат во евтиниот модел "Делукс Сутс", попознат како "Лукс" во Лос Анџелес. На патот кон ѕвездите нив ги чекаат нови пријателства и врски, но и многу пречки, искушенија и судбоносни одлуки. За да успеат, мора да пораснат и да се соочат со реалноста во индустријата на шоу-бизнисот и во миговите што ќе им ги дефинираат животите.

ГЛЕДАЈ ВЕДНАШ