ПРЕМИЕРИ

БОЖИЌНА ФИЛМСКА МАГИЈА

ЗАНИМЛИВОСТ


Мајзи Вилијамс

Две недели живот


Вистинското име е Маргарет Констанс Вилијамс, иако сите ја знаат по прекарот „Мајзи“ што го добила според еден лик од стрипот „The Perishers“. Најпозната е по улогата на Арја Старк во хит-серијата „Игра на тронови“. Добила многу награди и пофалби, но таа истакнува дека нејзината прва љубов, уште од мали нозе е танцот.

Дознај повеќе Гледај веднаш

Европски

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ?


Скот и Бејли

Среќно бегство


Идејата за серијата Scott & Bailey главните актерки ја добиле додека си пиеле вино и заклучиле дека жените треба да имаат повеќе различни улоги. Вистинска детективка им помогнала при пишувањето на сценариото, па затоа не е чудно дека преку 10 милиони гледачи ги имаат следено сите епизоди.

Гледај веднаш

БРИТАНСКИ ДЕТЕКТИВИ 🧐

Онлајн самостојна видеотека

Pickbox NOW можете да ја активирате на вашиот омилен уред

Видеотека кај операторот

Pickbox NOW може да се активира и кај вашиот телеком оператор

Канал кај операторот

Каналот Pickbox TV наскоро пристигнува кај избрани телеком оператори