Жртва

Ексклузивна премиера на трилер-серијата

Новата трилер серија Жртва (The Victim) ќе ја има ексклузивната премиера на Pickbox веднаш по светската премиера на Би-Би-Си од вторник, 9 април, до петок, 12 април. Четирите интригантни епизоди од оваа кратка серија гледајте ги секој ден на Pickbox!

КОЈ Е ЖРТВАТА?

Креаторот на серијата Тхе Ман ин Тхе Хигх Цастле, Роб Вилијамс, направи нова серија, „Жртва“, која се одвива од гледна точка на оние што се на обвинителната клупа. Дејството е во Шкотска, која има уникатен правен систем, а серијата се врти околу прашањето кој е, всушност, „жртва“?

Добрата актерска екипа ја сочинуваат шкотската актерка Кели Мекдоналд (Траинспоттинг, Но Цоунтрy фор Олд Мен, Боардњалк Емпире), Џејмс Харкнес Rogue One: A Star Wars Story, Darkest Hour) и шкотскиот актер Џон Хана (Фоур Њеддингс анд а Фунерал, Агентс оф С.Х.И.Е.Л.Д.).

Кели Мекдоналд ја игра Ен Дин, чиј деветгодишен син бил убиен пред 15 години. Таа е обвинета дека на интернет го открила новиот идентитет на убиецот на нејзиниот син и дека го планирала неговото убиство. Дали тагата ја претворила во криминалец?

Џејмс Харкнес го игра Крег Маерс, пожртвуван семеен човек кој бил жртва на ужасен напад, по што на интернет го идентификувале како убиецот на детето. Дали е тој жртва на погрешна идентификација или е опасен убиец? Џон Хана е Стивен Гровер, искусен детектив кој го истражува нападот на Крег и се обидува да открие кој го обвинил Крег за такво злосторство.

Дејството го следиме од првиот ден на судењето во Единбург и низ целата постапка, како и настаните што довеле до судењето. Крег и Ана седат еден наспроти друг, но тешко е да заземете страна. Како што се развива оваа неверојатна приказна, се откриваат интригантни тајни и мистериозни случки од епизода во епизода.

Гледајте ја неизвесната трилер-серија Жртва (The Victim) од Би-би-си на Pickbox ‒ секој ден од вторник до четврток!