Холивудленд

Hollywoodland

Холивудленд

Hollywoodland

Жанр: Криминалистички

Година: 2006.

Актери: Adrien Brody, Ben Affleck, Diane Lane

Продуцент: Allen Coulter

Џорџ Ривс, познат по улогата на Супермен во телевизиска серија, е најден мртов во спалната соба, во куќа преполна со луѓе, а полицијата неговата смрт ја прогласила за самоубиство. Приватниот детектив Луис Сајмо добива задача да ја истражи неговата смрт.

ГЛЕДАЈ ВЕДНАШ