НОВИНИ

Комплетна серија

Дијаманти (Ice)

Нова драмска криминалистичка серија за дијамантите


Драмската криминалистичка серија Дијаманти собра силна екипа. Творец на серијата е сценаристот и режисер Роберт Мјуник (“Империја“), а во главните улоги се популарниот актер Доналд Сатерленд (“Игрите на гладните“ и многу други), Џереми Систо (“Закон и ред“, “Два метра под земја“) и Кем Жиганде (“Округот Оринџ“).

Гледај веднаш Дознај повеќе
Нова епизода понедељем

Сè што знаеме за третата сезона

Напнатата канадска серија "Мери убива луѓе"


Напнатата канадска серија "Мери убива луѓе" (Mary Kills People ) влегува во третата и последна сезона, која ќе биде премиерно прикажувана на Пикбокс (Pickbox) во мај, од недела на недела. Во последното поглавје нѐ очекуваат шест епизоди и конфликтен избор меѓу животот и смртта.

Гледај веднаш Дознај повеќе

5-от роденден на Pickbox ќе го прославиме со стил

5 премиери за 5-от роденден на Pickbox


5-от роденден на Pickbox ќе го прославиме со стил. Во 5-от месец гледајте 5 премиери на одличните оригинални серии. Од криминалистичката серија за дилерите со дијаманти „Дијаманти“ (Ice) со Доналд Сатерленд и напнатиот трилер „Ривиера“ со волшебната Џулија Стајлс.

Гледај веднаш Дознај повеќе

Некои филмови се вечни, а еден куп такви се наоѓаат на Pickbox!

5 филма што мора да се гледаат


Некои филмови се вечни, а такви стануваат поради различни причини – некои имаат безвременски теми, некои се култни остварувања затоа што донеле нешто ново на сцената, некои носат определена атмосфера или емоција која засекогаш ќе ја паметиме.

Гледај веднаш Дознај повеќе

7 нови серии на Pickbox

НОВИ СЕРИИ ВО АПРИЛ И ВО МАЈ


Со Pickbox, најновите серии од европската и американската продукција, како што е историската сага Викинзи (Vikings), но и култните филмови како што е класиката Бегство од Шошенк (Shawshank Redemption), веќе се на дофат на рака!

Гледај веднаш Дознај повеќе
Премиера 9.4.

Жртва

Ексклузивна премиера на трилер-серијата


Новата трилер серија Жртва (The Victim) ќе ја има ексклузивната премиера на Pickbox веднаш по светската премиера на Би-Би-Си од вторник, 9 април, до петок, 12 април. Четирите интригантни епизоди од оваа кратка серија гледајте ги секој ден на Pickbox!

Дознај повеќе