НОВИНИ


Спаси ме

5 причини зошто да ја гледате новата британска криминалистичка


Оригинална, мистериозна и напната, новата серија Спаси ме (Save Me) со Лени Џејмс во главната улога е вистинско уживање. Целосната прва сезона е достапна на Pickbox NOW, а ние ви претставуваме 5 причини за да ја гледате новата британска криминалистичка серија.

Гледај веднаш Дознај повеќе

Мери убива луѓе

5 причини да се гледа канадската серија за табу тема


“Мери убива луѓе” (Mary Kills People) е напната канадска серија во чиј фокус е докторката Мери Харис, што ја толкува големата канадска актерка Керолајн Давернес. Мери работи во Ургентниот центар на болницата, но има и дополнителна работа советник за завршување на животот.

Гледај веднаш Дознај повеќе
Комплетна серија

Ривиера

Комплетната втора сезона на Pickbox NOW


Премиера на втората сезона на серијата Ривиера (Riviera) на Pickbox NOW, паралелно со светската премиера на серијата, ќе ги восхити сите кои сакаат да гледаат повеќе епизоди по ред. Всушност, сите епизоди од втората сезона пристигнаа одеднаш, а на Pickbox е достапна и комплетната прва сезона, така што веднаш може да се погледне целата серија !

Гледај веднаш Дознај повеќе
Премиера

Кардинал

Kанадска детективска трилер-серија


'Кардинал' е нова канадска детективска трилер-серија што се заснова на адаптација на крими-романот на наградуваниот канадски писател Џајлс Блант. Во главната улога е Били Кембел, а трите сезони доаѓаат на Пикбокс НАУ – првата на 3 јуни, втората на 10 јуни, а третата на 17 јуни.

Гледај веднаш Дознај повеќе
Комплетна серија

Црни вдовици

Нова црно-хумористична нордиска крими-серија


Нордиската крими-комедија “Црни вдовици“(Black Widows) е нов сериски деликатес на Pickbox NOW! Двете сезони од „Црни вдовици“, опишани како мрачни и црно-хумористични, може да се гледаат веднаш на домашниот стриминг сервис. Во главните улоги се актерки од различни делови на скандинавскиот регион – Норвежанката Синеве НЕкоди Лунд, Швеѓанката Сесилија Форш и Данката Беате Биле.

Гледај веднаш Дознај повеќе
Премиера

Најдобрата драмска серија за 2019

Британската драмска криминалистичка серија „Спаси ме“


Британската драмска криминалистичка серија „Спаси ме“ (Save Me), е добитничка на наградата на „Royal Television Society“ за најдобра драмска серија во 2019 година. Нејзиниот творец, сценарист, режисер и главен актер, Лени Џејмс (Line of Duty, The Walking Dead, Fear the Walking Dead) е добитник на наградата за најдобар драмски писател.

Гледај веднаш Дознај повеќе