НОВИНИ

ПРЕМИЕРА

Кондор : Премиера на втората сезона

Condor


Пристигна втората сезона на новиот шпионски трилер Кондор (Condor) на Pickbox NOW. Во главни улоги со Макс Ајронс и Мира Сорвино, Кондор е напната и храбра серија за агенти на ЦИА и заговор кој е закана за милиони луѓе.

Гледај веднаш Дознај повеќе
ПРЕМИЕРА 2.сезона 1.6.

Кондор: 5 причини да ја изгледате

шпионската трилер серија


Шпионските трилери не излегуваат од мода. Љубителите на жанрот не смеат да го пропуштат овој наслов, а всушност и сите останати. Токму затоа, ќе ја анализираме серијата и ќе наведеме пет причини зошто Кондор е задолжителна филмска литература. Ако ја немате, изгледајте ја првата сезона која исто така е целата достапна на Pickbox NOW, а премиерата на втората сезона нè очекува на 1 јуни.

Гледај веднаш Дознај повеќе

Филмови со пеперутки во стомакот

Лесни забавни филмови


На Pickbox NOWоваа пролет доаѓаат филмови идеални за пеперутки во стомакот. Опуштете се со забавните комедии, лесните романтични филмови и топлите драми –сѐ во духот на пролетта! Дали повеќе сакате британски или американски хумор?

Гледај веднаш Дознај повеќе
ПРЕМИЕРА 20.5.

Откачена хумористична серија

Во темнината (In the Dark)


Комедијата со елементи на драма Во темнината (In the Dark), на Пикбокс, доаѓа на 20 мај и ќе ве изненади со својата необична приказна. Критичарите тврдат дека бргу ќе се заљубите во оваа откачена хумористична серија благодарение на глумата на главната актерка Пери Метфилд.

Гледај веднаш Дознај повеќе
ПРЕМИЕРА 4.5.

Нови криминалистички хорор

Зло (Evil)


Серијата Зло е опишана како криминалистички хорор што кокетира со натприродното. Ги истражува натприродните елементи како што се чудата, опседнатоста од демони и постоењето на Бога. Паметно напишана, но и вознемирувачка, серијата Зло на интригантен и смел начин ќе се нурне во длабочината на непријатните прашања што ги поставува.

Гледај веднаш Дознај повеќе

Серии за добро расположение

Серии за вистинско опуштање


Pickbox NOW има еден куп разни серии и филмови од американската и европската продукција, а сега за вас избравме неколку серии за добро расположение кои ќе ве разведрат. Вистинско време е за тоа – доаѓа пролетта, а ние мораме да го спасуваме светот од кауч!

Гледај веднаш Дознај повеќе