ПРЕМИЕРА

Достапни сезони: 1 |

Жанр: Криминалистички

Година: 2016

Актери: Tom Hiddleston, Hugh Laurie, Elizabeth Debicki

Продуцент: Susanne Bier

Шпионска мини-серија снимена според романот на поранешниот британски таен агент, подоцна наградуваниот писател Џон ле Кар. Главниот јунак на приказната, ЏонатанПајн, поранешен војник, сега е ноќен менаџер на луксузен хотел во Швајцарија и се наоѓа во опасна игра кога за британската тајна служба го шпионира милијардерот Ричард Ропер. Ропер го сметаат за голем играч во незаконската меѓународна трговија со оружје. Пајн смета дека тој е одговорен за смртта на жената со која имал афера додека работел во еден хотел во Каиро...

ЗАНИМЛИВОСТИ

глумат Hugh Lorie познат по улогата на Д-р Хаус и Tom Hiddleston познат по улогата на Локи (Thor (2011), The Avengers (2012), Thor: The Dark World (2013), Thor: Ragnarok (2017))

Cеријата освои 2 Emmy, а двајцата главни глумци, како и глумицата Olivia Colman, номинирани се за годинешниве Златни Глобуси

Cеријата се темели на романот со истото име на писателот John le Carré

ГЛЕДАЈ ВЕДНАШ